Достапни линкови

Москва: Посета на претседателот на Европската комисија Баросо


Претседателот на Европската комисија Жозе Мануел Баросо денеска во Москва ќе разговара со рускиот претседател Владимир Путин. Главна тема е престојниот самит меѓу Европската Унија и Русија, што е закажан за 10-ти мај.
XS
SM
MD
LG