Достапни линкови

Хаг: Одложени предвидените неделни рочишта против Милошевиќ


Предвидените неделни рочишта во Хашкиот трибунал против поранешниот претседател на Србија Слободан Милошевиќ, се одложени поради неговата влошена здравствена состојба, Ове се наведуива во денешниот медицински извештај објавен во Хаг. Во него се прецизира дека Милошевиќ имал зголемен крвен притисок од кој постои ризик за сериозни нарушувања во работата на крвотокот.
XS
SM
MD
LG