Достапни линкови

Багдад: Двајца цивили загинале во експлозија на бомба


Ирачката полиција соопшти дека во денешната експлозија на автомобил бомба во Багдад загинале двајца цивили, а неколкумина други биле повредени. До овој напад дошло само неколку минути откако американската армија соопшти дека двајца нејзини припадници загинале кога нивното возило експлодирало од поставена мина крај патот.
XS
SM
MD
LG