Достапни линкови

Кабул: Турскиот премиер Ердоган, во посета на Авганистан


Турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган допатува во Кабул во рамки на неговата дводневна турнеја на Авганистан. Ердоган во Кабул ќе се сретне со претседателот Хамид Карзаи и повеќе високи авганистански претставници.
XS
SM
MD
LG