Достапни линкови

Рим: Берлускони ќе се обрати пред италијанскиот парламент


Премиерот на Италија Силвио Берлускони денеска ќе се обрати пред италијанскиот парламент. Владата на Берлускони поради слабите резултати на владината коалиција на неодамнешните локални избори во земјата е соочена со сериозна криза. Според очекувањата, за доверба на Владата на Берлускони, италијанскиот парламент најверојатно ќе гласа утре.
XS
SM
MD
LG