Достапни линкови

Москва: Американскиот државен секретар Кондолиза Рајс, во посета на Русија


Амeриканскиот државен секретар Кондолиза Рајс, денеска се очекува да се сретне со рускиот претседател Владимир Путин, во рамки на нејзината тунреја на Москва која започна синоќа и е нејзина прва посета на Русија како државен секретар. Во рамки на посетата на Русија, се очекува Рајс да зборува за американската загриженост за руската демократија, посебно за состојбата на медиумите.
XS
SM
MD
LG