Достапни линкови

Багдад: Најмалку четири лица загинале во самоубиствен напад


Најмалку 4 лица загинале, а над 20 биле повредени при денешниот самоубиствен напад со автомобил бомба врз еден регрутен центар во Багдад. Како што изјави претставник на ирачкото министерство за внатрешни работи, повеќето од настраданите биле регрути кои сакале да се приклучат во армијата. Инаку, вчера во неговиот дом во Багдад беше убиен еден висок армиски офицер.
XS
SM
MD
LG