Достапни линкови

Њујорк: Анан повика на мирно надминување на несогласувањата меѓу Кина и Јапонија


Генералниот секретар на Обединетите Нации Кофи Анан ги опвика Кина и Јапонија мирно да ги надминат актуелните несогласувања. Анан сугерира дека претставници на двете земји би требало да се состанат за време на азиско-африканскиот самит, што започнува в четврток во Индонезија.
XS
SM
MD
LG