Достапни линкови

Женева: Последна рунда преговори за иранската нуклеарна програма


Претставници на Германија, Франција и Велика Британија денеска во Женева ќе оджат последна рунда преговори со иранските преговарачи за нуклеарната програма на Иран. Европските земји му понудија на Иран економски и безбедносни бенефиции доколку ја запре програмата за збогатување ураниум. Соединетите Држави бараат ова прашање да се постави пред Советот за безбедност на Обединетите Нации.
XS
SM
MD
LG