Достапни линкови

Рамади: Тројца американски војници загинале во експлозија


Војската на Соединетите држави соопшти дека загинале тројца војници во експлозија што се случила во американска база во близина на градот Рамади. Американската војска соопшти дека виновиците за инцидентот се засолниле во џамија што се наогала во близината, но по пребарување на објектот од страна на припадници на ирачката армија не биле пронајени бунтовници.
XS
SM
MD
LG