Достапни линкови

Истанбул: Одложен состанокот на министрите за надворешни работи на земјите соседи на Ирак


Состанокот што требаше да се одржи утре во Истанбул мегу министрите за надворешни работи од соседните земји на Ирак е одложен за една недела поради пролонгирањето на формирањето на нова ирачка влада. Последниот состанок на кој присуствуваа шефовите на дипломатиите на Иран, Јордан, Кувајт, Саудиска Арабија, Сирија и Турција се одржа во јануари.
XS
SM
MD
LG