Достапни линкови

Индија: Посета на пакистанскиот претседател Первез Мушараф


Пакистанскиот претседател Первез Мушараф се очекува во текот на денов да допатува во Индија. Тоа е прва негова посета на таа земја од две илјади и првата година. Предвидени се неколку средби на Мушараф со индискиот премиер Синг, на кои, ќе разговараат за унапредувањето на мировниот процес што двете земји го покренаа во минатата година.
XS
SM
MD
LG