Достапни линкови

Багдад: Сунитските бнтовници држат 60 заложници


Сунитски бунтовници во Ирак држат како заложници околу шеесетина луѓе во градот Маден во близина на Багдад. Тие се закануваат дека е ги убијат доколку шиитите не го напуштат градот. Агенициите, повикувајќи се на очевидци, велат дека во Маден не биле забележани полициски или владини сили.
XS
SM
MD
LG