Достапни линкови

Монако: Погреб на принцот Рение


Кралски семејства и политички лидери од целиот свет присуствуваат на погребот на принцот Рание во Монако, кој почина на 6-ти април. Негов наследник е принцот Алберт, единствениот син од бракот со американската филмска ѕвезда Грејс Кели.
XS
SM
MD
LG