Достапни линкови

Париз: Најмалку 15 загинати во пожар во хотел


Најмалку 15 луѓе настрадаа во пожарот што избувна во еден хотел во центарот на Париз, а пожарникарите соопштија дека околу 60 лица биле повредени. Во хотелот, главно биле сместени имигранти, а меѓу настраданите има украинци, африканци и американци. Сеуште не се познати причините за пожарот.
XS
SM
MD
LG