Достапни линкови

Багдад: Најмалку еден загинат во експлозија


Најмалку еден цивил загинал, а 7-мина биле повредени при денешните експлозии во Багдад. Одговорноста за нападите, вклучувајки ги и вчерашните во Багдад, кога загинаа на 10-тина луѓе, ја превзеде ирачката ќелија на Ал Каида, предводена од Абу Мусаб Ал Заркави.
XS
SM
MD
LG