Достапни линкови

Бишкек: Посета на американскиот секретар за одбрана Доналд Рамсфелд


Американскиот секретар за одбрана Доналд Рамсфелд денеска во Бишкек доби гаранции од новите лидери на Киргизстан дека силите на соединетите Држави ќе можат да продолжат да ја користат воздушната база во таа земја како поддршка на американските операции во Авганистан. Од друга страна, како што јавуваат агенциите, вршителот на должноста шеф на државата Курманбек Акиев, додал дека Киргизстан нема намера да ја отстапи својата територија за дополнителни странски трупи.
XS
SM
MD
LG