Достапни линкови

Осло: Завршува донаторската конференција за Судан


Во норвешкиот главен град Осло денеска завршува донаторската конференција за Судан. Донаторите веќе ветија околу милијарда долари помош за јужниот регион Дарфур. Вчера, генералниот секретар на Обединетите Нации Кофи Анан изјави дека околу 2 милиона луѓе во тој регион се без храна.
XS
SM
MD
LG