Достапни линкови

Багдад: Ненајавена посета на американскиот секретар за одбрана Доналд Рамсфелд


Американскиот секретар за одбрана Доналд Рамсфелд пристигна денеска во ненајавена посета на Ирак. Тој во Багдад разговараше со американските команданти во Ирак, а потоа имаше средби и со ирачкиот претседател Џалал Талабани и премиерот Ибрахим Ал Џафари. Рамсфелд побарал од ирачките лидери, новата влада да работи во интерес на ирачкиот народ, а не врз основа на партиската лојалност.
XS
SM
MD
LG