Достапни линкови

Кабул: Убиени 12 талибански герилци


Авганистанските сили со подршка на американски авиони убиле 12-мина талибански герилци во областа Гардез, 100 километри јужно од Кабул. До повеќе часовните борби дошло кога бунтовниците се обиделе да убијат еден авганистански воен командант.
XS
SM
MD
LG