Достапни линкови

Брисел: Посета на премиерот Бучковски


Македонскиот премиер Владо Бучковски и министерот за одбрана Јован Манасиевски од денеска се во дводневна посета на Брисел, каде што ќе разговараат со претставници на НАТО и на Европската Унија. Како што е најавено, главни теми се реформите во одбраната во контекст на аспирациите на Македонија за членство во НАТО, како и нерегуларностите на локалните избори.
XS
SM
MD
LG