Достапни линкови

Каим: Најмалку две лица загинале во експлозија на автомобил бомба


Најмалку две лица загинале во експлозијата на два автомобила бомби на влезот во американскиот воен камп во западниот ирачки град Каим, во близина на сириската граница, јавуваат агенциите. По овие напади била забележана и престрелка меѓу американскит војници и ирачките бунтовници.
XS
SM
MD
LG