Достапни линкови

Хановер: Средба Шредер - Путин


Германскиот канцелар Герхард Шредер и рускиот претседател Владимир Путин на денешната средба во Хановер се очекува, меѓу другото, да ги разгледаат и начините за исплаќање на долгот што Русија го има спрема Германија. Според пресметките, долгот изнесува над осумнаесет милијарди долари.
XS
SM
MD
LG