Достапни линкови

Вашингтон: Денеска средба Буш - Шарон


Американскиот претседател Џорџ Буш и израелскиот премиер Ариел Шарон денеска ќе се состанат на ранчот на Буш во Крафорд, Тексас. На разговорите се очекува Буш да ја искаже својата поддршка на шпланот на Шарон а повлекување од окупираните палестински територии.
XS
SM
MD
LG