Достапни линкови

Авганистан: Дваесетина деца загинале поради студеното време


Во Авганистан, поради студеното време, невообичаено за овој дел од годината, животот го загубила дваесетина деца, јавија денеска авганистанските медиуми. Снегот од еден метар предизвика уривање на стотина куќи во североисточниот дел на земјата, на границата со Кина.
XS
SM
MD
LG