Достапни линкови

Хановер: Посета на рускиот претседател Владимир Путин


Претседателот Владимир Путин предводи делегација на руската влада и претставници на бизнис секторот на саемот за индустрија и технологија што се одржува во Хановер, а кој е еден од најгоемите трговски саеми во светот. Путин кој заедно со германскиот канцелар Герхард Шредер ке го отворат саемот се очекува потоа да разговараат и за подготовките за самитот Европска унија – Русија кој е предвидено да се одржи на 10 мај.
XS
SM
MD
LG