Достапни линкови

Багдад: Исчезнал конзулот на Пакистан


Конзулот на Пакистан синока во Багдад исчезнал во западниот дел на ирачкиот главен град откако бил во џамија, јавуваат агенциите. Малик Мохамед Џавад не се вратил дома по моилитвата во џамијата која се наога во квартот Амрија, а неговото семејство ја известило полицијата. Во Ирак во последнава година се киднапирани околу 200 лица.
XS
SM
MD
LG