Достапни линкови

Рафа: Абас го осуди убиството на три палестински момчиња од израелските сили


Палестинскиот лидер Махмуд Абас го осуди убистото на три момчиња од палестина од страна на израелските сили. Убиството се случи вчера во бегалскиот камп Рафа во појасот газа. Израелската војска соопшти дека оганот бил отворен откако група палестинци кои се приближиле на воената зона го игнорирале повикот да застанат. Овој инцидент се случува два месеци по договорот за прекин на огнот мегу Израел и Палестина.
XS
SM
MD
LG