Достапни линкови

Јемен: Предупредување од можни терористички напади


Соединетите Држави и Велика Британија предупредија на можни терористички напади против западните граѓани и интереси во Јемен. Британија претходно ги суспендира сите операции на својата амбасада во Сана, а Соединетите Држави авторизираа доброволно заминување на членовите на семејствата на дипломатите.
XS
SM
MD
LG