Достапни линкови

Багдад: Протести на приврзаниците на шиитскиот клерик Моктада ал Садр


Илјадници приврзаници на шиитскиот клерик Моктада ал Садр денеска протестираа во Багдад на втората годишнина од падот на главниот ирачки град. Тие протестираа против Соединетите држави и нивното просуство во Ирак и бараа брз судски процес против Садам Хусеин.
XS
SM
MD
LG