Достапни линкови

Тибет: Земјотрес од 6,5 степени според Рихтер


Земјотрес со сила од шест запирка пет степени според Рихтеровата скала денеска го погоди Тибет. Нема извештаи за жртви од потресот што зафатил голем дел од границата на Кина со Непал на Хималаите.
XS
SM
MD
LG