Достапни линкови

Москва: Кондолиза Рајс ќе ја посети Русија


Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров изјави дека неговата американска колешка Кондолиза Рајс ќе ја посети Русија на 19 и 20 април во рамкиет на подготовката на посетата на претседателот Џорџ Буш на 9 мај. Буш ќе ја посети Русија и по повод прославата во Москва за 60 – те години од Советската победа врз Нацистичка Германија.
XS
SM
MD
LG