Достапни линкови

Вашингтон: 13 американски војници загинале при уривање на хеликоптер


Американските воени власти соопштија дека вчера при уривање на хеликоптер во Авганистан загинале 13 американски војници и тројца цивили во армијата. Во хеликоптерот имало 18, но две лица се уште не се пронајдени. Според првичната истрага, лошто време е причина за оваа најголема хеликоптерска несреќа на американската армија во Авганистан.
XS
SM
MD
LG