Достапни линкови

Вашингтон: Обраќање на Јушченко пред американскиот Конгрес


Украинскиот претседател Виктор Јушченко денеска во Вашингтон ќе има обраќање на заедничката сесија на американскиот Конгрес. Вчера во Бостон на Јушченко му беше доделена престижната награда Џон Кенеди за неговиот придонес за демократизацијата во светот.
XS
SM
MD
LG