Достапни линкови

Ватикан: Околу милион луѓе поминале покрај телото на Папата


Околу милион луѓе досега поминале покрај телото на папата Јован Павле Втори, изложено во базиликата Свети Петар во Рим, а уште десетици илјади чекаат да му оддадат последна почит. Телото на Папата ќе биде изложено до утре вечер, а погребот ќе биде в петок.
XS
SM
MD
LG