Достапни линкови

Монако: Почина принцот Рение од Монако


Денеска на 81-на година, почина принцот Рение од Монако. Тој од почетокот на минатиот месец се наоѓаше во болница поради проблеми со срцето, бубрезите и дишењето. Принцот Рение владееше во Монако од 1949 година, а него на престолот во минатата недела го наследи принцот Алберт.
XS
SM
MD
LG