Достапни линкови

Париз: Мона Лиза преместена во нова просторија во Лувр


Мона Лиза, ремек делото на Леонардо да Винчи е преместено во нова просторија во парискиот Лувр. Петстотини години старата слика е сега се наоѓа во просторија за чие уредување беа потребни шест милиони долари.
XS
SM
MD
LG