Достапни линкови

Багдад: Киднапиран ирачки генерал


Ирачкото министерство за внатрешни работи соопшти дека вооружени лица денеска во западниот дел на Багдад го киднапирале ирачкиот генерал Џалал Мохамед Салах. Други детали за грабнувањето на Салах не се соопштени.
XS
SM
MD
LG