Достапни линкови

Сочи: Разговори Путин - Лукашенко


Рускиот претседател Владимир Путин и претседателот на Белорусија Александар Лукашенко денеска ќе разговараат во Сочи, меѓу другото, и за спроведувањето на договорот за унијата меѓу двете земји. Руската страна оценува дека многу малку е сторено за имплементирањето на договоро со кој се предвидува Белорусија во идната година да ја прифати руската рубља како своја валута.
XS
SM
MD
LG