Достапни линкови

Ријад: Престрелка меѓу безбедносните сили и милитантите


Безбедносните сили на Саудиска Арабија соопштија дека убиле тројца милитанти во престрелка на северот од земјата. Државната телевизија јави дека 15-мина припадници на безбедносните сили биле ранети во престрелката.
XS
SM
MD
LG