Достапни линкови

Тајланд: Симултана експлозија на три бомби


Најмалку едно лице загина, а 50 се повредени во три експлозии на бомби во јужен Таланд. Трите бомби експлодирале речиси симултано, на аеродром, во супермаркет и во хотел. Официјални претставници на безбедносните органи ги обвинија исламистичките милитанти за нападите.
XS
SM
MD
LG