Достапни линкови

Букурешт: Гласање за градоначалник


Жителите на главниот град на Романија Букурешт денеска гласаат за градоначалник откако Трајан Башеску декември минатата година беше избрна за претседатрл. Право на глас имаат околу милон и седумстотини илјади грагани. Фаворит е Адријан Видеану од Демократската партија, по него следи Мариан Венгхил
XS
SM
MD
LG