Достапни линкови

Кандахар: Напад на владината зграда од талибански бунтовници


Официјалните власти во Кандахар соопштија дека талибански бунтовници ја нападнале владината зграда во јужниот дел на Авганистан. Агенциите јавуваат дека притоа биле убиени деветмина авганистански војници.
XS
SM
MD
LG