Достапни линкови

Багдад: Седница на ирачкиот парламент в среда


Новоизбраниот претседател на ирачкиот парламент Хаџем Ал Хасани денеска соопшти дека парламентот ке одржи седница во среда на која треба да се избере претседател на државата. Ал Хасани кој беше министер во ирачката преодна влада денеска беше избран за прв човек на парламентот.
XS
SM
MD
LG