Достапни линкови

Виена: ОПЕК ќе започне разговори за зголемување на производството на нафта


Претседателот на ОПЕК, шеик Ахмад Ал Сабах изјави денеска дека оваа организација ќе започне разговори за зголемување на производството на нафта за 500 илјади барели дневно, со цел да се запре растот на цената. Вчера цената на нафтата на светски берзи достигна 57,70 долари за барел.
XS
SM
MD
LG