Достапни линкови

Париз: Ембаргото за оружје против Кина треба да биде укинато


Францускиот претседател Жак Ширак оценил дека ембаргото за оружје против Кина треба да биде укинато. Како што јави кинеската агенција Ксинхуа, Ширак во телефонски разговор со Ху Џинтао, изјавил дека ембаргото, кое беше воведено во 1989 година по крвавото задушување на демонстрациите во Пекинг, веќе е непотребно.
XS
SM
MD
LG