Достапни линкови

Јемен: Најмалку 16 загинати во судири на бунтовниците со безбедносните сили


Најмалку 16 лица загинале во судирот меѓу шиитските бунтовници и силите за безбедност во Јемен, соопштија јеменските власти. До судирот дошло кога бунтовниците го нападнале воениот камп во северната област Нишур.
XS
SM
MD
LG