Достапни линкови

Вашингтон: Пол Волфовиц нов претседател на Светската Банка


Бордот на светската банка го избра Пол Волфовиц за нов претседател на банката. Тој беше заменик секретар за одбрана на Соединетите држави и ќе го замени досегашниот претседател на банката Џејмс Волфенсон.
XS
SM
MD
LG