Достапни линкови

Авганистан: Талибански командант изрази лојалност на владата


Поранешниот талибански командант Абдул Вахид изрази лојалност на авганистанската влада. Според провинцискиот портпарол Мохамед Вали, угледниот племенски водач Вахид ја изразил лојалноста на церемонија пред 250 официјални претставници.
XS
SM
MD
LG