Достапни линкови

Њујорк: Грчкиот заменик министер за надворешни работи на средба со Метју Нимиц


Грчкиот заменик министер за надворешни работи Јанис Валинакис викендов ќе отпатува во Њујорк на разговори во Обединетите Нации за името на Македонија. Портпаролот на министерството за надворешни работи Георгос Коумотсакос изјави дека Валинакис ќе се сретне со специјалниот пратеник и медијатор за спорот за името Метју Нимиц.
XS
SM
MD
LG